Hizmet Koşulları

I. Genel şartlar ve koşullar

§ 1 Temel Hükümler

(1) Aşağıdaki şartlar ve koşullar, bir tedarikçi olarak (DEZ Aktas Group) www.dez-aktas.de ve www.dezshop24.de web sitesi aracılığıyla bizimle yaptığınız tüm sözleşmeler için geçerlidir. Aksi kararlaştırılmadıkça, sizin tarafınızdan kullanılmış olabilecek kendi koşullarınızın dahil edilmesi çelişir.

(2) Aşağıdaki düzenlemeler anlamında tüketici, ağırlıklı olarak ne ticari ne de bağımsız mesleki faaliyetleriyle ilişkilendirilemeyecek amaçlarla yasal bir işlem gerçekleştiren herhangi bir gerçek kişidir. Girişimci, yasal bir işlem gerçekleştirirken bağımsız mesleki veya ticari faaliyetlerini yürüten herhangi bir gerçek veya tüzel kişi veya yasal ortaklıktır.

§ 2 Sözleşmenin imzalanması

(1) Sözleşmenin konusu mal satışıdır.

(2) İlgili ürün web sitemizde yayınlanır yayınlanmaz, ürün açıklamasında belirtilen koşullar altında bir sözleşme imzalamak için bağlayıcı bir teklif sunuyoruz.

(3) Sözleşme, online alışveriş sepeti sistemi üzerinden aşağıdaki şekilde sonuçlandırılır:
Satın alınacak ürünler "alışveriş sepetine" yerleştirilir. "Alışveriş sepetini" çağırmak ve istediğiniz zaman orada değişiklik yapmak için gezinme çubuğundaki ilgili düğmeyi kullanabilirsiniz.
"Ödeme" sayfasını çağırdıktan ve kişisel verilerinizin yanı sıra ödeme ve nakliye koşullarını girdikten sonra, tüm sipariş verileri siparişe genel bakış sayfasında yeniden görüntülenecektir.
Ödeme yöntemi olarak bir anında ödeme sistemi (ör.PayPal / PayPal Express / PayPal Plus, Amazon-Payments, Postpay, Sofortüberweisung) kullanırsanız, ya çevrimiçi mağazamızdaki siparişe genel bakış sayfasına yönlendirileceksiniz ya da önce sağlayıcının web sitesine yönlendirileceksiniz. Anında ödeme sistemi iletildi.
İlgili anında ödeme sistemine yönlendirilirseniz, uygun seçimi yapın veya verilerinizi oraya girin. Son olarak, çevrimiçi mağazamızdaki siparişe genel bakış sayfasına yönlendirileceksiniz.
Siparişi göndermeden önce, tüm ayrıntıları tekrar kontrol etme, değiştirme (ayrıca İnternet tarayıcısının "geri" işlevini kullanarak) veya satın alma işlemini iptal etme seçeneğiniz vardır.
"Ücretli sipariş" butonunu kullanarak siparişi göndererek, sözleşmenin imzalandığı teklifi yasal olarak bağlayıcı kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.

(4) Siparişin işlenmesi ve sözleşmenin imzalanmasıyla bağlantılı olarak gerekli tüm bilgilerin iletilmesi kısmen e-posta ile otomatiktir. Bu nedenle, bizimle kaydettiğiniz e-posta adresinin doğru olduğundan, e-postaların alınmasının teknik olarak sağlandığından ve özellikle SPAM filtreleri tarafından engellenmediğinden emin olmalısınız.

§ 3 Saklama Hakkı, Mülkiyeti Saklama

(1) Saklama hakkını ancak aynı sözleşme ilişkisinden gelen taleplerle ilgiliyse kullanabilirsiniz.

(2) Satın alma bedeli tamamen ödenene kadar mallar bizim mülkiyetimizde kalır.

§ 4 sorumluluk

(1) Hayata, uzuvlara veya sağlığa verilen yaralanmalardan kaynaklanan zararlardan tamamen sorumluyuz. Ayrıca, tüm kasıtlı kasıt ve ağır ihmal durumlarında, bir kusurun hileli olarak gizlenmesi durumunda, satın alınan nesnenin kalitesi için garanti üstlendiğimizde ve kanunla düzenlenen diğer tüm durumlarda, sınırlama olmaksızın sorumluyuz.

(2) Yasal garanti kapsamındaki kusurlar için sorumluluk, müşteri bilgilerimizdeki ilgili yönetmeliğe dayanmaktadır (Bölüm II).

(3) Temel sözleşme yükümlülükleri etkilendiği ölçüde, hafif ihmal durumunda sorumluluğumuz sözleşme için tipik olan öngörülebilir hasarla sınırlıdır. Temel sözleşme yükümlülükleri, sözleşmenin niteliğinden kaynaklanan ve ihlali, sözleşmenin amacına ulaşılmasını tehlikeye atacak temel yükümlülüklerin yanı sıra, sözleşmenin amacına ulaşmak için içeriğine göre sözleşmenin bize yüklediği ve yerine getirilmesi ilk etapta sözleşmenin uygun şekilde yürütülmesini mümkün kılan yükümlülüklerdir. ve düzenli olarak güvenebileceğiniz uyum.

(4) Küçük sözleşme yükümlülüklerinin ihlal edilmesi durumunda, hafif ihmal niteliğindeki görev ihlalleri için sorumluluk hariç tutulur.

(5) Teknolojinin mevcut durumuna göre, İnternet üzerinden veri iletişiminin hatasız ve / veya her zaman kullanılabilir olduğu garanti edilemez. Bu bağlamda, web sitesinin ve burada sunulan hizmetlerin sürekli veya kesintisiz kullanılabilirliğinden sorumlu değiliz.

§ 5 Hukuk seçimi

(1) Alman hukuku geçerlidir. Tüketiciler için, bu hukuk seçimi, yalnızca tüketicinin mutat olarak ikamet ettiği eyaletin kanunlarının zorunlu hükümleri tarafından sağlanan korumayı kaldırmadığı sürece geçerlidir (tercih edilebilirlik ilkesi).

(2) BM Satış Sözleşmesinin hükümleri açıkça geçerli değildir.

_______________________________________________________________________________________

II. Müşteri bilgileri

1. Satıcının kimliği

DEZ Aktas Group
Wandsbeker Königstr. 50
22041 Hamburg
Almanya
Telefon: 040/688931000
E-Posta: info@dez-aktas.de veya info@dezshop24.de

Alternatif anlaşmazlık çözümü:
Avrupa Komisyonu, http://ec.europa.eu/odr ec.europa.eu/odr adresinde bulunan mahkeme dışı çevrimiçi anlaşmazlık çözümü (OS platformu) için bir platform sağlar

2. Sözleşmenin oluşumuna ilişkin bilgiler

Sözleşmenin imzalanması, sözleşmenin kendisinin sonuçlandırılması ve düzeltme seçenekleri için teknik adımlar, Genel Hüküm ve Koşullarımızın (Bölüm I) 2.Bölümüne göre gerçekleştirilir.

3. Sözleşme dili, sözleşme metni saklama

3.1. Sözleşme dili Almancadır.

3.2. Sözleşmenin tam metnini kaydetmiyoruz. Siparişi çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi aracılığıyla göndermeden önce, sözleşme verileri tarayıcının yazdırma işlevi kullanılarak yazdırılabilir veya elektronik olarak kaydedilebilir. Sipariş bize ulaştıktan sonra sipariş verileri, mesafeli satış sözleşmeleri için kanunen gerekli bilgiler ve genel şartlar ve koşullar size tekrar e-posta ile gönderilecektir.

4. Davranış Kuralları

4.1. Kendimizi, şu adreste görüntülenebilen E-ticaret Avrupa Trustmark Davranış Kuralları ile ilişkili alıcının mühür kalitesi kriterlerine tabi tuttuk: http://www.ecommercetrustmark.eu/the-code-of-conduct/

5. Ürün veya hizmetin temel özellikleri

Malların ve / veya hizmetlerin temel özellikleri ilgili teklifte bulunabilir.

6. Fiyatlar ve ödeme yöntemleri

6.1. İlgili tekliflerde listelenen fiyatlar ve nakliye masrafları toplam fiyatları temsil eder ve tüm geçerli vergiler dahil tüm fiyat bileşenlerini içerir.

6.2. Nakliye masrafları satın alma fiyatına dahil değildir. Web sitemizde veya ilgili teklifte uygun şekilde etiketlenmiş bir düğme aracılığıyla çağrılabilirler, sipariş süreci sırasında ayrı olarak gösterilirler ve ücretsiz teslimat sözü verilmediği sürece ek olarak tarafınızca karşılanacaktır.

6.3. Size sunulan ödeme yöntemleri, web sitemizde veya ilgili teklifte ilgili bir düğmenin altında gösterilir.

6.4. Münferit ödeme yöntemleri için aksi belirtilmedikçe, yapılan sözleşmeden doğan ödeme taleplerinin derhal ödenmesi gerekmektedir.

7. Teslimat şartları

7.1. Teslimat koşulları, teslimat tarihi ve mevcut teslimat kısıtlamaları web sitemizde veya ilgili teklifte ilgili bir düğme altında bulunabilir.

7.2. Tüketici olduğunuza göre, sevkıyat sırasında satılan malların kaza sonucu kaybolması ve kaza sonucu bozulma riskinin, gönderi sigortalı veya sigortasız olmasına bakılmaksızın, yalnızca mallar teslim edildiğinde size devredilir. Girişimci veya kargoyu yürütmek için atanan başka bir kişi tarafından bağımsız olarak görevlendirilmiş bir nakliye şirketini görevlendirdiyseniz, bu geçerli değildir.

8. Yasal garanti hakları

8.1. Yasal garanti hakları geçerlidir.

8.2. Bir tüketici olarak, teslimattan hemen sonra malların eksiksizliğini, bariz kusurlarını ve nakliye hasarlarını kontrol etmeniz ve herhangi bir şikayeti mümkün olan en kısa sürede bize ve nakliyeciye bildirmeniz istenir. Bunu yapmazsanız, bunun yasal garanti talepleriniz üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.
[gzd_complaints]