Prof. Dr. Aktaş Kimdir?

1999 yılında Diyet Ürünlerinde eşsiz formülünü geliştirerek; sağlıklı beslenmek, aç kalmadan kilo kontrolü sağlamak ve fit bir görünüme kavuşmak isteyenlere çözüm bulan Sağlıklı Beslenme ve TIP Uzmanı Prof. Dr. Fikret Aktaş; 1975 yılında Almanya-Hamburg´da doğmuştur. Hamburg Üniversitesi Besin Bilim Dalını bitirmiş ve 2011´den beri bilim insanı olarak çalıştığı Berlin Üniversitesinden, en yüksek doktor unvanı olan Doctor rerum medicinalium (Tıp Bilimlerinden) unvanını almıştır. Ayrıca başarılı bir girişimci iş adamı olarak Hamburg Ticaret Odasına bağlı Toptancı ve Ticaret Eğitmenliği yapma ruhsatına sahip olan Prof. Dr. Fikret Aktaş, Beslenme Tıp Uzmanı olarak obezite konusunda çeşitli tedavi programları geliştirmiş ve hastalarının tedavisinde başarıyla uygulamıştır.

1999 yılında piyasaya çıkan ürünleriyle, binlerce insanın sağlığına kavuşmasında önemli destek olmuştur. 2009 yılından beri hekimler için diyetetik ve beslenme tıp eğitim programını hazırlayarak uzman hekimlerin bu alanda eğitimlerinde görev almıştır. 2010-2012 yılları arasında Avrupa TV kanalında haftalık “Dr. Fikret Aktaş ile Beslenme Saati” programını hazırlayıp sunmuştur.

2010 yılında ilk kitabını Avrupa´nın önemli “Sporcu Beslenme Uzmanı” Prof. Dr. Michael Hamm ila birlikte yazmıştır. “Sağlıklı Beslenin ve Sağlıklı Kalın” adlı kitabı milyonlarca insana sağlıklı beslenmenin kapılarını aralamıştır.

2011 yılında Berlin Üniversitesi Obezite Tedavisi araştırma, geliştirme ve eğitim çalışmalarında bulmuş, yine aynı üniversitede “Kanser Hastalıklarında Beslenme Araştırmaları” bölümünde görev alarak önemli çalışmalara imza atmıştır. 2013 senesinde “Hekimlere Özel Beslenme Tıbbi Eğitimini” Türkiye’ye getirmiş, bu konuda eğitim ve konferanslar vermiş ve halen de vermektedir.

2015 yılında Lehrb. (Doçent), 2019 yılında ise Univ.- Vis. Profesör unvanını almıştır. Berlin Üniversitesi Beslenme Araştırmaları bölümünde eğitmenlik görevini sürdüren Prof. Dr. Fikret Aktaş, Kasım 2019´dan itibaren İstanbul Üniversitesi'nde Misafir Profesör olarak eğitim vermekte, akademik katkılarda bulunmaktadır. 2024 yılında yayınlanacak yeni kitabının çalışmalarına devam etmektedir.