Tarihimiz

SHAPFOOD’ un ilk temelleri Hamburg'da atılmıştır. SHAPEFOOD Beslenme Merkezi sorumluluk alanı; sağlıklı hastalar, tip 2 diyabetliler, koroner kalp hastalığı ve obezite hastalarının beslenme tedavisidir.

Lokasyon Hamburg-Wandsbek'dedir. Ürünlerimiz buradan çağrı merkezi aracılığıyla, özel SHAPEFOOD diyet ürünleri, AB ülkeleri Belçika, Danimarka, İngiltere, Fransa, Hollanda, Avusturya, İsveç'in yanı sıra Lichtenstein ve İsviçre'ye ihraç edilmektedir. Şirket, Türkiye'de 2007’den beri TV ve İnternet gibi iletişim ağlarından milyonlara ulaşmaktadır. Türkiye'de ne yazık ki sahte ürünler farklı isimlerle satılmaktadır. SHAPFOOD kullanıcısı sağlık danışanlarımız ürün seçerken dikkatli olmalı, taklitlerimizden kaçınması gerekmektedir.

SHAPEFOOD Grubun CEO’su ve Beslenme Tıp Uzmanı Prof. vis. Dr. Fikret Aktaş ve Doktorları, Beslenme Uzmanları, Diyetisyenleri ve Stajyerlerinden oluşan ekibiyle Avrupa ve Türkiye’yi temsil etmektedir.

SHAPEFOOD Dr. Aktaş Diyeti çok başarılı ve özel bir kilo verme programı olup, birçok Muayenehanede kullanılan biyoelektrik empedans analizi ile (BIA) Hasta takibi yapılmaktadır. BIA ölçümü özel eğitim gerektirir, bu nedenle bu alanda çok uzman bulunmamaktadır. SHAPEFOOD Diyetinde katılımcıların aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermeleri garanti edilmektedir. BIA ölçüm ile başlangıçta her bir hastanın bireysel vücut analizi belirlenmekte ve bir diyet programı oluşturmanın temeli olarak önem teşkil etmektedir. Ayrıca bu ölçüm düzenli aralıklarla tekrarlandığında, SHAPEFOOD Ürünleriyle sadece fazla yağlardan, kaslara zarar verilmeden, kurtulmak mümkündür.