Vazgeçme Hakkı

Vazgeçme hakkı

(Tüketici, ağırlıklı olarak ne ticari ne de bağımsız mesleki faaliyetleri olmayan amaçlar için yasal bir işlem yapan herhangi bir gerçek kişidir.)

Vazgeçme hakkı


Cayma hakkı Herhangi bir sebep göstermeksizin 14 gün içinde bu sözleşmeden çekilme hakkına sahipsiniz.
Para çekme süresi günden itibaren 14 gündür

- Tek tip bir siparişin parçası olarak bir veya daha fazla mal sipariş etmiş olmanız ve bunların tek tip olarak teslim edilmesi veya teslim edilecek olması koşuluyla, sizin veya sizin adınıza taşıyıcı olmayan üçüncü bir tarafın malları ele geçirdiği;

- tek bir siparişin bir parçası olarak birden fazla mal sipariş etmiş olmanız ve bunların ayrı olarak teslim edilmesi koşuluyla, sizin veya sizin tarafınızdan belirlenen, taşıyıcı olmayan üçüncü bir tarafın son mallara sahip olduğu veya aldığı;

- birkaç kısmi gönderi veya parça halinde teslim edilen malları sipariş etmiş olmanız koşuluyla, sizin veya sizin tarafınızdan belirlenen, taşıyıcı olmayan üçüncü bir tarafın, son kısmi gönderiyi veya son ürünü elinde bulundurduğu veya almış olduğu;

Cayma hakkınızı kullanmak için bize DEZ Aktas, Wandsbeker Königstr. 50, 22041 Hamburg, telefon numarası: 040/688931000, faks numarası: 040/31709752, e-posta adresi: info@dez-aktas.de) açık bir beyanla (örneğin posta, faks veya e-posta ile gönderilen bir mektup) bu sözleşmeden çekilme kararınız hakkında bilgi verin. Bu amaçla ekli model çekilme formunu kullanabilirsiniz, ancak bu zorunlu değildir.

Son iptal tarihini karşılamak için, iptal süresi sona ermeden önce cayma hakkınızın kullanıldığına dair bildiriminizi göndermeniz yeterlidir.

Geri çekilmenin sonuçları

Bu sözleşmeden çekilirseniz, teslimat (Posta) masrafları ve açılmış Ürünler haricinde, bu sözleşmeyi iptal ettiğinize dair bildirim aldığımız günden itibaren derhal ve en geç on dört gün içinde size geri ödeme yapılıcaktır. Bu geri ödeme için, sizinle açıkça başka bir konuda mutabık kalınmadıkça, orijinal işlem için kullandığınız aynı ödeme yöntemlerini kullanacağız; Bu geri ödeme için hiçbir durumda sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Malları geri alana kadar veya siz malları geri gönderdiğinizi kanıtlayana kadar (hangisi daha erken ise) geri ödemeyi reddedebiliriz.

Bu sözleşmenin iptalini bize bildirdiğiniz tarihten itibaren derhal ve her durumda en geç on dört gün içinde malları bize iade etmeli veya teslim etmelisiniz. Malları on dört günlük süre dolmadan gönderirseniz son tarih karşılanır.

Malları iade etmenin doğrudan masraflarını üstlenirsiniz.

Malların değerindeki bu kayıp, malların niteliğini, özelliklerini ve işlevselliğini kontrol etmek için gerekli olmayan malların taşınmasından kaynaklanıyorsa, yalnızca malların değerindeki herhangi bir kayıp için ödeme yapmanız gerekir.

Hariç tutma veya sona erme nedenleri

Cayma hakkı sözleşmeler için geçerli değildir

- Prefabrike olmayan ve üretimi için tüketici tarafından bireysel bir seçim veya belirleme belirleyici olan veya açıkça tüketicinin kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış malların teslimi için;
- Çabuk bozulabilecek veya son kullanma tarihi çabuk aşılacak malların teslimi için;
- Fiyatı sözleşmenin imzalanmasıyla kararlaştırılan, ancak sözleşmenin imzalanmasından itibaren 30 günden daha erken teslim edilemeyen ve cari değeri girişimcinin etkisi olmayan pazardaki dalgalanmalara bağlı olan alkollü içeceklerin teslimi için;
- Abonelik sözleşmeleri haricinde gazete, dergi veya dergi teslimatı için.

Sözleşmeler için cayma hakkı vaktinden önce sona eriyor

- Teslimattan sonra mühürleri çıkarılmışsa, sağlığın korunması veya hijyen nedeniyle iade edilmeye uygun olmayan mühürlü malların teslimi için;
- doğası gereği teslim edildikten sonra diğer mallarla ayrılmaz bir şekilde karıştırılan malların teslimi için;
- Teslimattan sonra mühür çıkarılmışsa, ses veya video kayıtlarının veya bilgisayar yazılımının kapalı bir pakette teslimatı için.
________________________________________________________________________________

Model çekilme formu

(Sözleşmeyi iptal etmek istiyorsanız lütfen bu formu doldurup geri gönderin.)

- DEZ Aktas, Wandsbeker Königstr. 50, 22041 Hamburg, telefon numarası: 040/688931000, faks numarası: 040/31709752, e-posta adresi: info@dez-aktas.de:

- Ben / biz (*) aşağıdaki malların satın alınması (*) /
aşağıdaki hizmetin sağlanması (*) için tarafımdan / tarafımızdan (*) imzalanan sözleşmeyi feshediyorum.

- (*) tarihinde sipariş edildi / (*) tarihinde alındı

- Tüketicinin / tüketicilerin adı - Tüketicinin / tüketicilerin
adresi - Tüketicinin / tüketicilerin
imzası (yalnızca kağıt üzerinde bildirilmesi halinde)
- Tarih

(*) Uygulanamayan yerlerde silin.